ТАВРОФОРУМ

Вернуться   ТавроФорум > Тавроклуб > Путешествия

Путешествия Описание поездок далеких и близких, главное чтобы на любимой машине

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 14.02.2020, 18:35   #1
Kant
 
Kant
 
Адрес: Рівне
Сообщений: 2,512
Машина: C4 Grand Picasso
Длина: 19840мкм
Диаметр: 33мм
Отправить сообщение для Kant с помощью ICQ
По умолчанию Чехія (Прага) на Різдво – перший досвід власним авто

Поїздка автівкою до Чехії зріла вже давно – минулого року ми з дружиною з’їздили до Праги автобусним туром, і цьогоріч вирішили вдруге відвідати Прагу вже з дітьми, і зробити це самостійно
Подорож запланували на католицьке Різдво – цілком враховуючи всі плюси і мінуси цих дат (про них далі).

Житло бронював через Airbnb (Алерт, пасіба за рефералку, зекономив 30 доларів)), двокімнатна квартира в хорошому районі міста (Прага-3, майже центр, поруч з телевежею) обійшлася у 330 доларів за 4 доби (22-26 грудня). Квартиру обирав за принципом адекватності транспортного сполучення (користуватись у Празі автомобілем немає потреби – дуже зручне місто у плані громадського транспорту), наявності паркомісць (з цим проблема насправді, про це також нижче), а також російськомовності власника. Останнє було не надто принциповим, але насправді дещо спростило наше перебування там, бо розпитались у нього ряд нюансів, які вияснити з моїм рівнем інглішу було б нереально). Теоретично житло можна було б і дещо дешевше подшукати, але по-перше – Різдво, по-друге – реально комфортна квартирка з хорошим розташуванням. Да, бронював хату десь за два місяці до виїзду.

Поїздка.

Машина була повністю укомплектована (свіжа аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки – це очевидно, комплект світловідбивних жилетів, комплект лампочок – теж є така вимога, хз насправді, хто це мав би провіряти, але написано – треба, значить взяв), ну і само собою, оглянув механік напередодні. По документах теж стандарт – закордонні паспорти з біометрією (треба бути уважним з паспортами для дітей, їх строк дії – 4 роки, і за півроку до закінчення строку дії по ньому не впустять в Європку), страховка на всіх подорожуючих (я брав суто на період поїдки, стало шось в районі 500 грн на чотирьох) і зелена карта на два тижні – 670 грн здається.
Кордон з Польщею перетинав в Устилузі – там менший трафік, аніж на Краковці, а по кілометражу виходило майже так само (едина незручність – частина дороги по Польщі пролягала по звичайних дорогах, з обмеженням швидкості, але там теж було всього близько 70 км, тож вирішили їхати саме тудою).

Від Рівного до Праги біля 1000 км, і можна було б пробувати їхати без ночівлі, єдина непередбачувана обставина – кордон. Тому вирішили не бронювати попередньо транзитний готель для, а дивитися по обставинах (це була правильна стратегія). Виїхали з дому близько 9 ранку, близько 14 години вже пройшли кордон.

Шматок дороги була погода норм, але ще навіть не доїхали до Кракова як почалася негода, і по автобану вже рулили під сильним дощем. З самого початку у мене був план дотягнути до Вроцлава, там заночувати, вранці прокинутись, погуляти по місту, перекусити і не спіша їхати в Прагу (заселення у нас мало бути з 15-00), але погода внесла свої корективи. До Вроцлава лишалося чуть більше 100 км, як раптово випав туман, і то такий, що габаритні вогні авто вже на відстані метрів 30 було не видно.

це якраз дорога від кордону до місця, де довелося ночувати, всього вдалося прохати чуть більше 700 км, якщо рахувати від Рівного:

З’хали з автобану на першу заправку, запитати , чи є десь поруч мотель. Прямо там і був міні-готельчик, де зняли 2 двокімнатні номери (по 100 злотих за кожен), і залишились на ночівлю. Це був самий розумний варіант, та й час вже був – щось біля 10 вечора.
До речі, мотель був у цікавому форматі: на самій заправці я заповнив реквізити, особисті дані і оплатив проживання, після чого мені дали 2 ключі від вхідних дверей і 2 – від номерів і показали напрямок (бо ж туман! ), як проїхати до самої будівлі мотелю. Він виявився окремо стоячим будинком, метрах в 200 від заправки, із зачиненими вхідними дверями, і жодного ресепина чи живої душі там не було. Тупо відкриваєш двері, заходиш в номер, переночував, на заправці вранці здав ключі і поїхав далі. Голі-баби, америка. Реально, відчув себе у американському роуд-муві: туман, автострада, придорожній мотель і жодної живої душі в ньому)

Зранку ще був туман, але це вже суттєво менший, аніж вночі, і якраз поки прокинулись/помились/поснідали на заправці, то він почав розвіюватись. Можна було рушати далі


а це вже дорога на другий день:


Другий день дороги був простішим і ненапряжним – близько 300 км, частково Польщею, частково Чехією.
Декілька слів про оплату автобанів
У Польщі на відрізку від Кракова до з’їзду з автостради було три платних участки, причому форма оплати була різною. На перших двох оплачувати треба було на в’їзді – там фіксована плата 10 злотих, оплачувати треба ГОТІВКОЮ відразу, на третьому ж участку на гейті просто береш талончик, а оплачуєш при з’їзді. У мене виїшло теж без пару копійок 10 злотих. Наголошую: скрізь треба мати ГОТІВКУ. Під час усього пересування Польщею готівка не знадобилася більш ніде, скрізь без проблем приймали картку (телефон, точніше))).
У Чехії плата за автобан фіксована, потрібно купувати віньєту. Вартість її складає щось близько 250 корун (курс був 1 коруна – 1,02 грн) на 10 днів (це мінімальний строк), розрахуватися можна і карткою, і готівкою. Там ще є замануха, як її правильно причепити – у правому нижньому кутку лобового скла треба приклеїти квадратну частину стікера, а прямокутну, що залишилась – мати з собою. На обох частинах має бути записаний номер автівки. Не приклеєна, але наявна у гаманці віньєта вважається недійсною. Так само недійсною вважається незаповнена віньєта. Віньєту можна купити на будь-якій заправці, або у спеціальних точках продажу, вартість, наскільки я розумію, скрізь +/- однакова. Я провтикав виїзд на автобан, і роздуплився, вже рухаючись по ньому, тож з’їхав на першу заправку і там вже купив, але так робити не варто.

Последний раз редактировалось Kant; 18.02.2020 в 13:37.
Kant вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2020, 13:44   #2
Kant
 
Kant
 
Адрес: Рівне
Сообщений: 2,512
Машина: C4 Grand Picasso
Длина: 19840мкм
Диаметр: 33мм
Отправить сообщение для Kant с помощью ICQ
По умолчанию

Оскільки заселення у нас мало бути з 15-00, то ми вже так і їхали, підлаштовуючись під цей час. Домовилися з адміністратором що будемо о п’ятнадцятій, під будинком були о 14-58, чим неабияк його здивували). Да, рухались і автострадами, і містами (Прагою в тому числі) – виключно по гугл-мапс, жодних проблем не виникло. Перший день – заселення, складання маршруту, обговорення, відпочинок і вирішення питання з парковкою, но чаму варто зупинитися детальніше

Ітак, парковка. Кароч парковочні зони позначені різним кольором, відповідно з різними умовами паркування дна них. Є місця, позначені синіми полосами – це для резидентів, які оплачують абонент на якийсь довший період. У цій зоні вродь як ставати можна на 5-10 хв для посадки-висадки пасажирів/речей, тож для вигрузки я став там. Вигрузка шмоток, а також розмови з господарем, огляд квартири і тому подібне зайняло більш як півгодини, коли я вийшов забирати машину – поруч стояли поліцаї і я внутрішньо був готовий навіть до штрафу (але господар казав, що можна поприбіднятись, що тільки приїхали, занесли речі – тим більше що так і було, я навіть був готовий пред’явити з ним переписку, де було вказано час зустрічі) – но все обійшлося, навіть не підійшли.
Інша парковочна зона – оранжева, виділена переривчатою білою смугою – це для короткотривалого паркування (здається, до трьох годин, якщо не зазначено менше), оплата через паркомати. Оплата може бути як готівкою, так і картами. Сумма вар’юється в районі 30-40 крон за годину, в залежності від віддаленості від центру. А вот тут і є заковика, якою я і скористався. Прикол в тому, що у цій зоні оплати підлягає тільки стоянка в робочий час у будні дні. У вихідні, а також офіційні свята – халява!) А у нас із 5 днів перебування – святкові)
Тож на один робочий день (точніше, добу) я скористався платним підземним паркінгом в торговому центрі (шось в районі 17 євро вийшло за добу), на інші дні – тупо переставив машину поруч з будинком на оранжеву зону і мав чистий спокій
Ще є зелена зона – довготривала платна парковка, але мені такі не зустрічались.
Усі парковочні місця обладнані паркоматами, які приймають готівку (щоправда, решти не видають), і картки. Кидаєш лавешечку, вилазить чек, де зазначено, до якої години оплачено – якийсь такий принцип.
Окрім отаких парковочних зон ще є підземні паркінги у торгових центрах, а також сервіс www.mrparkit.com ,

Последний раз редактировалось Kant; 18.02.2020 в 17:34.
Kant вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.02.2020, 16:32   #3
Zazik-sens
 
Zazik-sens
 
Адрес: Магазин "Автозапчасти ЗАЗ" ул. Черноморского казачеств
Сообщений: 3,846
Машина: Дукато 2013. Славута 2007. Nissan Pathfinder 2017
Длина: 14490мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Kant Посмотреть сообщение
Поїздка автівкою до Чехії зріла вже давно – минулого року ми з дружиною з’їздили до Праги...
Житло бронював через Airbnb (Алерт, пасіба за рефералку, зекономив 30 доларів)), двокімнатна квартира в хорошому районі міста (Прага-3, майже центр, поруч з телевежею) обійшлася у 330 доларів за 4 доби (22-26 грудня)...
У богатых - свои причуды.
Пусть и не в самый пик праздников, но на две семьи два отд.номера+ бесплатная парковка, примерно в 6 км от центра на ул. Mukařovskа в 500 м від станції метро + беспл.завтраки обошлись в 116€, и это за двое суток проживания. Плюс ВизЭйр за енто бронирование добавил пару Евро или долларов в мою копилку. Бронировал на booking.com 7 січня
__________________
Дилер «МеМЗ» ЗАО «ЗАЗ» более 10лет. +380503362036, если Viber - утром

Последний раз редактировалось Zazik-sens; 19.02.2020 в 17:02.
Zazik-sens вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.02.2020, 12:45   #4
Kant
 
Kant
 
Адрес: Рівне
Сообщений: 2,512
Машина: C4 Grand Picasso
Длина: 19840мкм
Диаметр: 33мм
Отправить сообщение для Kant с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Zazik-sens Посмотреть сообщение
У богатых - свои причуды.
Пусть и не в самый пик праздников, но на две семьи два отд.номера+ бесплатная парковка, примерно в 6 км от центра на ул. Mukařovskа в 500 м від станції метро + беспл.завтраки обошлись в 116€, и это за двое суток проживания. Плюс ВизЭйр за енто бронирование добавил пару Евро или долларов в мою копилку. Бронировал на booking.com 7 січня
Ну, 116 евро за 2 суток, а у меня 330 долларов (- 30 по рефералке) за 4 суток 2-комнатная квартира, причем в праздники. По сути - практически те же деньги, +/- Да, минусуем завтраки (у меня полноценная кухня, как альтернатива, ужины готовили без проблем), ну и минусуем парковку (которая мне обошлась по итогу в 17 евро). То есть разница на 4 днях - меньше сотки по концовке. Это целиком адекватный прайс, соизмеримый с твоим (напоминаю, разгар праздников!)
Kant вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.02.2020, 01:23   #5
Zazik-sens
 
Zazik-sens
 
Адрес: Магазин "Автозапчасти ЗАЗ" ул. Черноморского казачеств
Сообщений: 3,846
Машина: Дукато 2013. Славута 2007. Nissan Pathfinder 2017
Длина: 14490мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Kant Посмотреть сообщение
Ну, 116 евро за 2 суток, а у меня 330 долларов (- 30 по рефералке) за 4 суток 2-комнатная квартира, причем в праздники. По сути - практически те же деньги, +/- Да, минусуем завтраки (у меня полноценная кухня, как альтернатива, ужины готовили без проблем), ну и минусуем парковку (которая мне обошлась по итогу в 17 евро). То есть разница на 4 днях - меньше сотки по концовке. Это целиком адекватный прайс, соизмеримый с твоим (напоминаю, разгар праздников!)
2номера по 2 суток=4 + завтраки. Завтрак по бедному 2,5-3 ЕВРО. 4 человека. Нас обхаживали, а вы свое время тратили да продукты на завтрак покупали. Один проигрыш практически по всем статьям и я не считал парковку
__________________
Дилер «МеМЗ» ЗАО «ЗАЗ» более 10лет. +380503362036, если Viber - утром

Последний раз редактировалось Zazik-sens; 21.02.2020 в 01:26.
Zazik-sens вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.02.2020, 08:08   #6
Konstantin Kopeykin
R/O
 
Konstantin Kopeykin
 
Адрес: родина тавронов, ШевчеГ
Возраст: 48
Сообщений: 25,859
Машина: Tavr 1.2 & Astra G 2.2
Длина: 346180мкм
Диаметр: 58мм
Отправить сообщение для Konstantin Kopeykin с помощью ICQ
По умолчанию

да ладно Вам , Ззазик, считать чужие деньги
__________________
Трудно выносить мозг людям, если его им и не заносили.
Konstantin Kopeykin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.02.2020, 07:54   #7
e u g
 
Адрес: Днепр
Возраст: 47
Сообщений: 680
Машина: Q7, Q5, Peugeot Partner
Длина: 8020мкм
Диаметр: 36мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Zazik-sens Посмотреть сообщение
2номера по 2 суток=4 + завтраки. Завтрак по бедному 2,5-3 ЕВРО. 4 человека. Нас обхаживали, а вы свое время тратили да продукты на завтрак покупали. Один проигрыш практически по всем статьям и я не считал парковку
Каждый волен отдыхать так, как ему нравится. В рамках закона, конечно. И если Канту понравилось, но не совпало с Вашим видением- это не значит, что он ошибся, а Вы правы.

Кант, спасибо за описание. Хорошие впечатления.
e u g вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.02.2020, 11:45   #8
Андрей Олегович
синий кардинал
 
Андрей Олегович
 
Адрес: Адъ-Еленовка
Возраст: 54
Сообщений: 31,690
Машина: крутая тачко
Длина: 156500мкм
Диаметр: 55мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Konstantin Kopeykin Посмотреть сообщение
да ладно Вам , Ззазик, считать чужие деньги
так если своих нет, что ещё остаётся считать?
__________________
рекомендую вам попрощаться с таврофорумом
хотя совет наверно запоздал (с) Рокфеллер М.И.
Андрей Олегович вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 09:27   #9
Zazik-sens
 
Zazik-sens
 
Адрес: Магазин "Автозапчасти ЗАЗ" ул. Черноморского казачеств
Сообщений: 3,846
Машина: Дукато 2013. Славута 2007. Nissan Pathfinder 2017
Длина: 14490мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от e u g Посмотреть сообщение
Каждый волен отдыхать так, как ему нравится. В рамках закона, конечно. И если Канту понравилось, но не совпало с Вашим видением- это не значит, что он ошибся, а Вы правы.

Кант, спасибо за описание. Хорошие впечатления.
Да кто-ж сказал что Канту НЕпонравилось? Просто человек не знал, как поступить по другому
Цитата:
Сообщение от Андрей Олегович Посмотреть сообщение
так если своих нет, что ещё остаётся считать?
Вы на редкость наблюдательны, бдительны, и усердно подтверждаете безголовость вынося вердикты: как 30.01.2020, 09:59 в "Блондинке за рулем экск.автобуса или можно ли арендовать автомобиль за 4ЕВРО в сутки" на данную подобную тему, уверен - тот же Kant без вашего вмешательства почерпнул бы много нового, но это совсем не означает, что каждый из нас не может получать опыт самостоятельно
__________________
Дилер «МеМЗ» ЗАО «ЗАЗ» более 10лет. +380503362036, если Viber - утром
Zazik-sens вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 09:54   #10
vadozz
главбух АО
 
vadozz
 
Адрес: Запорожье
Возраст: 36
Сообщений: 15,615
Машина: очередное говнорено и говнофорд
Длина: 113040мкм
Диаметр: 41мм
Отправить сообщение для vadozz с помощью ICQ
По умолчанию

Кант, ты хоть фотки добавляй
vadozz вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 10:30   #11
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,470
Машина: Темно-сіра
Длина: 238940мкм
Диаметр: 57мм
По умолчанию

Дважды за последние 6 мес. ездили в Румынию, Брашов, на авте. Через кусочек Молдовы. Виньетка на неделю по Молдове 4 е на неделю, по Румынии 3 е на тот же срок. Апартаменты практически в центре- 25 у.е. сутки на 5 душ осенью и 135 у.е. на неделю на 4-х сейчас. Парковка под домом бесплатно. Стакан йогурта 5 грн, банка темного пива 10, бензин примерно как у нас, только хороший. Дороги хорошие, разметка и организация хорошая, водители вменяемые. Полиции и в глаза не видели. Прокат лыж и проч. втрое дешевле буковельского.
Их таможня проходится бегом, наша постепенно и важно...
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 10:59   #12
vadozz
главбух АО
 
vadozz
 
Адрес: Запорожье
Возраст: 36
Сообщений: 15,615
Машина: очередное говнорено и говнофорд
Длина: 113040мкм
Диаметр: 41мм
Отправить сообщение для vadozz с помощью ICQ
По умолчанию

А что со склонами и снегом?
vadozz вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 11:10   #13
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,470
Машина: Темно-сіра
Длина: 238940мкм
Диаметр: 57мм
По умолчанию

Полно. В тяпницу катались, на дорожку.
Ладно, не будем мусорить, это я для примера написал.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 11:46   #14
Zazik-sens
 
Zazik-sens
 
Адрес: Магазин "Автозапчасти ЗАЗ" ул. Черноморского казачеств
Сообщений: 3,846
Машина: Дукато 2013. Славута 2007. Nissan Pathfinder 2017
Длина: 14490мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
Дважды за последние 6 мес. ездили в Румынию, Брашов, на авте. Через кусочек Молдовы. Виньетка на неделю по Молдове 4 е на неделю, по Румынии 3 е на тот же срок...
Я человек не богатый - жду не дождусь паром, что бы не платить 4 е на неделю и не видеть лишний раз Молдову с ее границами и таможенниками
__________________
Дилер «МеМЗ» ЗАО «ЗАЗ» более 10лет. +380503362036, если Viber - утром

Последний раз редактировалось Zazik-sens; 25.02.2020 в 12:19.
Zazik-sens вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 11:59   #15
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,470
Машина: Темно-сіра
Длина: 238940мкм
Диаметр: 57мм
По умолчанию

А паром будет даром, или румыны еще и доплатят?
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.02.2020, 10:47   #16
Zazik-sens
 
Zazik-sens
 
Адрес: Магазин "Автозапчасти ЗАЗ" ул. Черноморского казачеств
Сообщений: 3,846
Машина: Дукато 2013. Славута 2007. Nissan Pathfinder 2017
Длина: 14490мкм
Диаметр: 27мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от кук Посмотреть сообщение
А паром будет даром, или румыны еще и доплатят?
Это будет паром. На которых я не раз катался с машиной из Румынии в Болгарию и обратно, опять-же и в Венгрии: очень познавательно и совсем не дорого. Экзотика. Река. Захватывающе. Плюс заплачу за то, что мне действительно надо

В Венгрии катались специально по дороге, что вела к парому - 4 раза: цена что-то порядка 20-25 гривен за двоих с машиной. У румын расстояние по-более и паромы уже значительно солиднее и быстроходнее. Тут цену точную не помню, кажись в сторону Болгарии платили порядка 10 румынский лей, а вот обратно в другом - значительно более оживленном месте, за проезд на более мощном пароме с 5 фурами и двумя-тремя десятками легковушек вышло дороже раза в 1,5-2
__________________
Дилер «МеМЗ» ЗАО «ЗАЗ» более 10лет. +380503362036, если Viber - утром

Последний раз редактировалось Zazik-sens; 25.02.2020 в 12:18.
Zazik-sens вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.02.2020, 23:14   #17
Tomor
 
Tomor
 
Адрес: Хмельницкий
Возраст: 39
Сообщений: 5,630
Длина: 87360мкм
Диаметр: 38мм
По умолчанию

Хорошее путешествие, тоже планирую сьездить и тоже на авто. Спасибо за тему.
П.С Сейчас Маша придёт и хана вам флудерасты...
__________________
Знаешь, тут надо чётко делить. Люди, наверное, не сволочи. Они просто идиоты. А это неизлечимо...
Tomor вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.02.2020, 00:43   #18
Merkurydnepr
 
Адрес: Каменское
Возраст: 43
Сообщений: 4,906
Машина: Поло
Длина: 62340мкм
Диаметр: 33мм
Отправить сообщение для Merkurydnepr с помощью Skype™
По умолчанию

Тож похвастаюсь и пофлудю
в 2017 году ездили в Испанию на машинке - 6 дней в одну сторону заняло.
Жили в Cortijos Nuevos 28 дней за 300 евро - август месяц весь. В доме - внизу гараж, второй этаж наш, третий хозяев. Бронировал через Airbnb. А оттуда уже на море ездили в хостелы на 3-4 дня, да и вообще по месту катались много. Дорога туда конечно тяжеловата была, но оно того стоило. Все затраты на 3-х (я с женой и ребенком) составили около 2,5 т евро. Туда дорога заняла 6 дней - назад заезжали на несколько дней в Вену - примерно 11 вышло. МАшина на газу - расход в дороге средний был 5,5 литров. Забронировал на второй день как дали безвиз.
В прошлом году по Прибалтике катались.
Как говорит Птушкин - путешествуйте на машине - оно того стоит.
__________________
Три года на создание своего бизнеса – это долго, а ходить на работу сорок лет – это нормально
Merkurydnepr вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 21:10. Часовой пояс GMT +3.


Перевод: zCarot Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.