ТАВРОФОРУМ

Вернуться   ТавроФорум > Не автомобильные темы > Решение бытовых проблем

Решение бытовых проблем Не вся жизнь в машине. Иногда что-то и дома сделать нужно.

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 04.01.2024, 14:45   #1
Rambo
 
Адрес: Киев
Сообщений: 5,011
Машина: "Lanos", 1.5л, 2005 г.в.
Длина: 171760мкм
Диаметр: 45мм
По умолчанию Генератор 220В, частота

Китайський генератор NOWA BG3400 3,1кВт, 4х тактний двигун.
https://allo.ua/ua/benzinovye-genera...wa-bg3400.html

Спробував підключити УПС. УПС, який нормально заряджався від 2х тактного генератора, тут не захотів. В параметрах мережі написав, що частота мережі більше 100Гц. І типу, пішов нафіг, це не мережа - працювати не буду. Китайський частотомір (в стандартній мережі показує ~70Гц) тут показав 514(!). УПС від 2х тактного генератора показував 52+/- Гц.
Питання - що за фак зварганили китайці і як з таким боротися?
__________________
Если все против тебя - может, это ты против всех?
Rambo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 16:22   #2
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Найперше питання- форма отої квазісинусоїди на виході генератора яка? Це важливо і для показометра-вольтметра і споживачів. Деяким плювати, деякі не люблять/не переварюють, тобто без конкретики відповідь точною не буде.
2- як виглядить частотомір, як його матюкати? Є мультиметри з режимом вимірювання частоти, можна ним подивитись. Найпростіше/точніше- старий совковий вібраційний щитовий частотомір, тільки аби напруги підходила, бо є і на 36 вольт, і більше. На базарах ще бувають у дідів, або на підприємствах покійних.
3- практично всі дирчики повинні видавати 51...52 Гц з не дуже кривою синусоїдою, це десь 3100...3200 об/хв колінвала, на х/х, потім має право просісти трохи при стабільній напрузі, якшо в ньому є АVR.
4- дуже сумніваюсь в отих кіловатах, особливо, коли там люмінь, а не мідь, хоч з нею теж не все гладко.
Ну і останнє- в наших розетках давно вже не синус, про це писав не раз.
ПиСи- китайці- найкрутіші поліглоти в світі- скоро почнуть писати лейби та паспорти циганською, чи аборигенів острова Пасхи...
В мене- породистий китаєць з родословною чистокровного німця...
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!

Последний раз редактировалось кук; 04.01.2024 в 16:29.
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 16:52   #3
Yurasvs
 
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 11,692
Машина: Таврия 1.3 инж, переделанная из карбовой, с ГБО4 и вариатором зажигания
Длина: 65760мкм
Диаметр: 32мм
По умолчанию

Надо осциллографом форму напряжения посмотреть. Без этого ничего посоветовать нельзя. Не забудьте использовать щуп 1:10, чтобы не спалить осциллограф. Выложите скриншот с указанием масштаба (вольт в клетке и миллисекунд в клетке). По результатам подумаем, как побороть.
__________________
Кремлевский дед слетел с катушек, и все, что строил
20 лет, разрушил.
Yurasvs вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 17:13   #4
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Ой, Юра, там такие кракозяблики бывають, жуть. У меня два БГ, один- компаундный с чисто китайским именем ФИРМАН-1500, у того симметрично вверху и низу перед пиком такой себе провал, пробовал фильтра лепить- фигвам. В третьем- безродном, еще иначе.
Второй с АВР, там вершины срезаны. И главное, это уродство очень зависит от характера нагрузки- акт, емкостная, индукт.
Но видеть форму таки надо, безусловно.
Удивительно, что старые Л 2/3, АБ-1 и т.п. с простой схемой возбуждения и регулирования работали без проблем. В моей р/ст Р-103 АБ-1-0/230 спокойно тащил и р/станцию всю, и калорифер, и АКБ заряжал.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!

Последний раз редактировалось кук; 04.01.2024 в 17:38.
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 18:31   #5
Rambo
 
Адрес: Киев
Сообщений: 5,011
Машина: "Lanos", 1.5л, 2005 г.в.
Длина: 171760мкм
Диаметр: 45мм
По умолчанию


Там мультиметр в режимі частотоміра. Це те, що він показує, коли підключений до генератора.


Тут знайшов ще один мультиметр з режимом частотоміра (верхній). Там покази стоять колом. На нижньому скачуть в межах 49-70Гц. Ну, нижній, це той, яким мірявся генератор.

Телевізора, щоб подивитися форму, нема. І взяти поки що нема де...

Дзвонив ще в фірмовий сервісний центр того бренда. Там порадили акуратно покрутить резистор на блоку AVR. Але ж, на скільки я знаю, то не частота а напруга. Коротше, вирішив забити на на їх поради і на те, щоб їм віддавать генератор в ремонт. Хоча, може вони й праві. Якщо там прямокутна форма струму, то присутня купа гармонік, які якраз і можуть моєму частотоміру забивати баки. Враховуючи, як він реагує на сміття в звичайній мережі. Тобто, якщо зменшить напругу з 235В до 220 - його може і попустить.
__________________
Если все против тебя - может, это ты против всех?
Rambo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 18:42   #6
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

В принципі, напруга не повинна залежати від частоти в певних межах, АВР повинен витягувати її, теж в певних межах. Потім двигун може глохнути.
Частота може гуляти при різному навантаженні, регулюється центробіжним регулятором, який смикає дрос. заслонку туди-сюди, оберти виставляються по тахометру БЕЗ навантаження, а вже вих. напруга- потенціометром теж без навантаження.
Гайка/гвинт настройки ЦР знаходиться ПІД баком, деколи добратись можна, з матюками... Треба пірнати під бороду щитка і шукати там. Але хай це роблять і покажуть сервісмени, це їх хліб.
ПиСи- а як себе веде БГ при навантаженні якоюсь плиткою, феном, т.п.- активного характеру?
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!

Последний раз редактировалось кук; 04.01.2024 в 19:07.
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 19:21   #7
Rambo
 
Адрес: Киев
Сообщений: 5,011
Машина: "Lanos", 1.5л, 2005 г.в.
Длина: 171760мкм
Диаметр: 45мм
По умолчанию

Як регулювати оберти - я знаю. Ремонтував таке. Просто, тут уперше зтикнувся з незрозумілим значенням частоти. Щоб було більше В ДЕСЯТЬ РАЗ(!!!).
Активне навантаження - на ура. Вішав чайник - трошки просіла напруга і зразу вирівнялась. Від нього навіть насос насосної станції запускається. А от свердловинний - чомусь ні. Хоча, восени, коли купив це чудо, перевіряв - працював.
__________________
Если все против тебя - может, это ты против всех?
Rambo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 19:26   #8
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

А вони однакові по схемі, конденсаторні, к-ри живі? Як той показометр реагує на напругу в розетці?
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 19:42   #9
Rambo
 
Адрес: Киев
Сообщений: 5,011
Машина: "Lanos", 1.5л, 2005 г.в.
Длина: 171760мкм
Диаметр: 45мм
По умолчанию

Однакові. Потужність різна - в свердловині менший. Той що в свердловині від мережі стартує нормально.
Показометр реагує правильно.
__________________
Если все против тебя - может, это ты против всех?
Rambo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2024, 20:00   #10
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Якшо в розетці- норма, значить генератор видає купу гармонік, які і ловить китайський показометр.
Конденсатори я би перевірив, навіть в крутих апаратах дохнуть. В цирк. насосі геть німецького і дорогущого котла Віссманн к-р усох наполовину.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.01.2024, 15:39   #11
Yurasvs
 
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 11,692
Машина: Таврия 1.3 инж, переделанная из карбовой, с ГБО4 и вариатором зажигания
Длина: 65760мкм
Диаметр: 32мм
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Rambo Посмотреть сообщение
Як регулювати оберти - я знаю. Ремонтував таке. Просто, тут уперше зтикнувся з незрозумілим значенням частоти. Щоб було більше В ДЕСЯТЬ РАЗ(!!!).
Активне навантаження - на ура. Вішав чайник - трошки просіла напруга і зразу вирівнялась. Від нього навіть насос насосної станції запускається. А от свердловинний - чомусь ні. Хоча, восени, коли купив це чудо, перевіряв - працював.
Без осциллограммы гадание на кофейной гуще. Физически невозможно, чтобы частота была повышена в 10раз, это проблемы измерения кривого сигнала прибором, который рассчитан на синусоиду. А вот насколько кривой и что с этим делать, только осциллографом увидеть можно.
__________________
Кремлевский дед слетел с катушек, и все, что строил
20 лет, разрушил.
Yurasvs вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.01.2024, 17:20   #12
кук
Таки модератор
 
Адрес: Майже Одесса
Сообщений: 56,457
Машина: Темно-сіра
Длина: 238890мкм
Диаметр: 56мм
По умолчанию

Юра, дополню- кривого сигнала кривым прибором.
__________________
Вы хотите поставить меня в тупик своими вопросами, а я вас поставлю в тупик своими ответами!
кук вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 16:45. Часовой пояс GMT +3.


Перевод: zCarot Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.